Styl Styl Resort Český les zve cyklisty do nedotčeného přírodního ráje

Resort Český les zve cyklisty do nedotčeného přírodního ráje

0birnenkorb-mostviertel--d

Turisty málo známá oblast chodského pohraničí nabízí milovníkům aktivního odpočinku stovky kilometrů rozmanitých a skvělé značených cyklostezek. Teprve loni otevřený Resort Český les v srdci CHKO Český les skýtá pro cykloturistiku ideální zázemí s 52 prostornými boutique pokoji, moderní restaurací, klidnou terasou, champagne lounge a wellness.

Lesnatý terén CHKO Český les protíná mozaiku pastvin, luk, rašelinišť a zaniklých obcí s tajemnou atmosférou. Dříve přísně střežená oblast hranic tak láká na klidné vyjížďky na kole uprostřed nedotčené přírody.

Tipy na cyklistické výlety v okolí Resortu Český les

· Panevropská cyklotrasa Praha – Paříž

Panevropská cyklostezka, jejíž předchůdcem byla středověká obchodní Zlatá cesta, propojuje Česko s Německem a Francií a na své celé délce měří 1570 km. Česká část vede z Prahy přes Plzeň až k hraničnímu přechodu Železná – Eslarn, který se nachází pouze pár minut od Resortu Český les. Hosté tak mají na dosah ruky libovolnou stezku, mezi oblíbené patří trasa Železná – Bělá nad Radbuzou s příjemnou délkou 18 km.

· Trasa Železné opony

Tato cyklistická stezka o délce 10 400 km spojujíc Barentsovo moře s Černým mořem symbolizuje evropskou historii, přírodní krásu a kulturní bohatství. Stezka vede přes obec Železná a hosté si tak mohou vybrat délku a směr výletu.

· Bavorsko-česká stezka přátelství

Tato 90 km dlouhá stezka propojuje Nabburg v Hornofalckém lese s Horšovským Týnem. Polovina trasy vede po bývalé železniční trati a cyklisté mohou obdivovat krásy nedotčených říčních údolí a nahlédnout do místní historie sklářského a kovářského řemesla. Cesta stoupá až k hranicím u Schwarzachu, kde přechází do České republiky, odkud lze také pozorovat nádherné výhledy na okolní krajinu.

· Bockl-Radweg

Často označována za nejlepší cyklostezku v kraji, Bockl – Radweg nabízí trasu ideální pro rodiny s dětmi. Povrch stezky, která vede převážně mimo frekventované silnice na místě někdejší železniční trati pro převoz dřeva, tvoří z poloviny zpevněná šotolina a z poloviny asfalt.

Dary lesa na grilu

Resort Český les nabízí cyklistům vedle moderního ubytování a útulného wellness také gastronomické zážitky v moderní restauraci Hvozd. Kuchařský tým již tradičně obohatí letní menu o speciality na grilu OFYR, podávané na terase s výhledem na chodské lesy. Hosté se mohou těšit na

grilované ryby, špízy, hovězí steaky ale i dezerty a signature pokrmy restaurace se zvěřinou z nedaleké dančí, jelení a mufloní obory Srdíčko.

Fotografie tahujte zde: https://www.dropbox.com/scl/fo/8fsjsjnjck08