TRAVELNEWS.CZ

Čechy a Slovensko Čechy a Slovensko

Čechy a Slovensko

Ut fames Duis nibh arcu pede elit nibh at risus tempus. Nulla semper ac nec sit massa In Curabitur id risus sit. Non ante gravida eros quis justo sed nonummy et Donec et. Hendrerit velit orci sagittis eu Aenean pharetra faucibus eu laoreet nunc. Tincidunt nulla a Nulla eu convallis scelerisque sociis nulla interdum et. Cursus senectus aliquet pretium at tristique hac ullamcorper adipiscing et Donec. Enim montes parturient.

Festival KOLEM SVĚTA 2011

kolemsvetaJames Cook, David Livingstone, Marco Polo, Hanzelka a Zikmund. Cestovatelé, kteří se navždy vryli do paměti široké veřejnosti. Cestovatelé, kteří přinášeli zprávy o exotických místech světa. Cestovatelé, kteří prožívali velká dobrodružství. I v dnešní době máme mnoho dobrodruhů, kteří putují neznámými končinami, dokumentují exotické kultury a překonávají nástrahy cest.

Nová přírodní památka na území Kolowratových lesů

kolowratovy lesySpráva CHKO Český les vyhlásila novou přírodní památku na území Kolowratových lesů  - Kolowratův rybník. Památka o rozloze necelého hektaru se nachází na Černém rybníce přibližně 2 km západně od města Přimda. Předmětem ochrany je poslední větší populace masožravé rosnatky prostřední v Českém lese.

Sfárejte do důlní šachty jako opravdoví horníci

Nejstarší černouhelný důl na Ostravsku, Anselm v Landek Parku, má novou atrakci. V někdejším Hornickém muzeu funguje simulace skutečného fárání do kilometr hluboké těžní šachty. Podzemní expozice dolu Anselm prošla unikátní proměnou. Výsledkem je téměř dokonalá iluze, že se návštěvník přírodního a hornického muzea Landek Park v Ostravě stal horníkem.

Divocí koně Převalského se vrátili do Slatiňan

Návštěvníci zámku ve Slatiňanech na Chrudimsku budou moct znovu obdivovat vzácné koně Převalského. Ti se do tamního parku vrátili po víc než půl roce. Zapůjčila je pražská zoologická zahrada. Do hippologického muzea ve Slatiňanech se po více než půl roce vrátili dva koně Převalského.

Geocaching: najdětě svůj poklad

Nebaví vás „obyčejná turistika“ a rádi byste si výlet zpestřili něčím akčnějším? Vyzkoušejte geocaching, který je určen všem milovníkům bezpečného dobrodružství od ranného do pozdního věku. Jedinou nevýhodou této moderní zábavy se sportovním nádechem je jeho vysoká návykovost – některé kešky vám prostě nedají spát.

Strana 82 z 83