TRAVELNEWS.CZ

Čechy a Slovensko

Čechy a Slovensko

Zimní sklářské pátky v Železném Brodě

Šumava Plzeňsko Západočeské lázně Severozápadní Čechy Praha Střední Čechy Českolipsko a Jizerské hory Český ráj Jižní Čechy Krkonoše a Podkrkonoší Vysočina Královehradecko Východní Čechy Jižní Morava Střední Morava a Jeseníky Východní Morava Severní Morava a Slezko  

foto 09Až do 16. března 2012 máte možnost zažít v Železném Brodě zimní sklářské pátky. Tato zajímavá akce umožňuje návštěvníkům seznámit se s historií a současností zdejšího sklářství při exkurzích v místní Střední umělecko-průmyslové škole, Městském muzeu v Železném Brodě a při návštěvách prodejen několika místních sklářských firem.

Kam za sportem, když je venku psí počasí?

Rádi trávíte volný čas aktivně a sport je váš největší kamarád? Co ale dělat, když venku se čerti žení a vy nechcete sedět doma? Máme pro vás pár tipů, kam vyrazit za sportem a zlepšením fyzičky.

Vydejte se po stopách slavných českých lyžařů

Česko se pyšní mnoha sportovci, kteří jsou díky svým výkonům slavní daleko za hranicemi. Jedním z proslavených odvětví je sjezdové a běžecké lyžování. Hvězdami sjezdového lyžování jsou bezesporu Ondřej Bank a Šárka Záhrobská, na běžkách nás zase skvěle reprezentuje Lukáš Bauer.

Jak na Nový rok, tak po celý rok

Říká se, že jak na Nový rok, tak po celý rok. Pokud ještě nevíte, co s volným časem první den nového roku, inspirujte se našimi tipy, vždyť Nový rok si lze užít příjemněji, než jen s mokrým hadrem na hlavě.

Kutná Hora: stříbrné město

Rok 2011 přinesl do Kutné Hory mnoho novinek, s těmi nejdůležitějšími z oblasti cestovního ruchu a kultury bychom Vás rádi seznámili a zároveň Vám prozradíme, co se chystá pro rok příští.

Po stopách českých velikánů

V roce 2011 si připomínáme výročí narození a úmrtí dvou věhlasných skladatelů. V květnu uplynolo sto let od smrti Gustava Mahlera, v září 170 let od narození Antonína Dvořáka. Co mají společného? Dvořákovy i Mahlerovy skladby se neproslavily jen v jejich vlasti, ale po celém světě, a zájem o jejich hudbu trvá více než sto let.

Festival KOLEM SVĚTA 2011

kolemsvetaJames Cook, David Livingstone, Marco Polo, Hanzelka a Zikmund. Cestovatelé, kteří se navždy vryli do paměti široké veřejnosti. Cestovatelé, kteří přinášeli zprávy o exotických místech světa. Cestovatelé, kteří prožívali velká dobrodružství. I v dnešní době máme mnoho dobrodruhů, kteří putují neznámými končinami, dokumentují exotické kultury a překonávají nástrahy cest.

Nová přírodní památka na území Kolowratových lesů

kolowratovy lesySpráva CHKO Český les vyhlásila novou přírodní památku na území Kolowratových lesů  - Kolowratův rybník. Památka o rozloze necelého hektaru se nachází na Černém rybníce přibližně 2 km západně od města Přimda. Předmětem ochrany je poslední větší populace masožravé rosnatky prostřední v Českém lese.

Sfárejte do důlní šachty jako opravdoví horníci

Nejstarší černouhelný důl na Ostravsku, Anselm v Landek Parku, má novou atrakci. V někdejším Hornickém muzeu funguje simulace skutečného fárání do kilometr hluboké těžní šachty. Podzemní expozice dolu Anselm prošla unikátní proměnou. Výsledkem je téměř dokonalá iluze, že se návštěvník přírodního a hornického muzea Landek Park v Ostravě stal horníkem.

Strana 52 z 53