TRAVELNEWS.CZ

Čechy a Slovensko

Čechy a Slovensko

Dolní oblast Vítkovic bude letos největším lákadlem Ostravy

Národní technické památky ve vítkovické Dolní oblasti v Ostravě budou tento rok jednoznačně největším tahákem moravskoslezského krajského města. Už na jaře změní Dolní oblast Vítkovic podobu takovým způsobem, jaký si ještě před několika lety nedovedl snad nikdo ani představit.

České Švýcarsko: po stopách princezny Krasomily

Nádherná a magická krajina nejmladšího národního parku u nás, v minulosti uchvátila známé hudebníky Fredericka Chopina i Antonína Dvořáka a velké popularitě se těší mezi lidmi dodnes. České Švýcarsko je známo jako ideální místo pro letní rodinnou dovolenou, romantické výlety či svatební cest.

Poznejte tajemství a legendy staré Prahy

Máte rádi tajemno, neobjasněné a nevysvětlené příběhy či prostě jen milujete záhady? Naše matička Praha skrývá spoustu tajemství a temných příběhů ze své minulosti. Mnohá tajemství přežívají dodnes a stále nebyla zcela odhalena. Vydejte se s námi za některými záhadami Prahy.

10 nejkrásnějších vodopádů v České republice

Věděli jste o tom, že se naše země může pochlubit více než stovkou větších i menších vodopádů? Co do mohutnosti je samozřejmě nelze srovnávat se světovou konkurencí, na Niagaru či Viktoriiny vodopády sice nemáme. Co do romantického kouzla či zajímavosti vzniku rozhodně srovnatelné jsou.

Vila Tugendhat se v březnu opět otevírá

Šumava Plzeňsko Západočeské lázně Severozápadní Čechy Praha Střední Čechy Českolipsko a Jizerské hory Český ráj Jižní Čechy Krkonoše a Podkrkonoší Vysočina Královehradecko Východní Čechy Jižní Morava Střední Morava a Jeseníky Východní Morava Severní Morava a Slezko  

atugendhatStavbaři a odborníci na památkovou péči završují restaurátorské práce ve vile Tugendhat, které začali na začátku roku 2010. Současná památková obnova vily byla největším stavebním zásahem v historii této moderní architektonické památky, zapsané na seznam památek UNESCO.

Liberecko a Máchův kraj

Máchův kraj se nachází v jihozápadní části Libereckého kraje, svým jižním okrajem, kterým je Kokořínsko, zasahuje do Středočeského kraje. Rozkládá se jižně od města Česká Lípa. Turistické centrum oblasti, Máchovo jezero, je obklopeno vrchy Ralské pahorkatiny se zříceninami několika hradů, z nichž nejznámější jsou Bezděz a Ralsko.

Na Karlštejn můžete i v zimě

Šumava Plzeňsko Západočeské lázně Severozápadní Čechy Praha Střední Čechy Českolipsko a Jizerské hory Český ráj Jižní Čechy Krkonoše a Podkrkonoší Vysočina Královehradecko Východní Čechy Jižní Morava Střední Morava a Jeseníky Východní Morava Severní Morava a Slezko  

Hrad Karlštejn můžete navštívit i v zimním období, kdy je většina českých hradů a zámku uzavřena. Karlštejn je v tomto období otevřen od 25. prosince až do 8. ledna a to denně od 10.00 do 15.00 hodin. Jediným dnem, kdy je v tomto období hrad uzavřen je pondělí 2. ledna 2012.

 

Najděte poklad v pražských zahradách

Máte slabost pro procházky zimní Prahou a toužíte objevit neznámá místa? Dřímá ve vás detektivní duch a rádi luštíte záhady? Tak přesně pro vás je tu geocachingová soutěž Magistrátu hlavního města Prahy „Odhalte tajemství pražských zahrad“. Stačí navštívit šest pražských zahrad, nalézt ukrytou schránku, správně odpovědět na soutěžní otázku a můžete vyhrát třeba roční vstupné do Zoo pro celou rodinu. Soutěž potrvá až do 29. února. 2012.

Nejmódnější česká města

České módní editory už nejspíš nic ze zaběhlých kolejí nevyvede, všechno už viděli a nic je nepřekvapí, ale teď je tu výsledek, který by nikdo nečekal - Ostrava vyškrtla Prahu z české módní mapy.

Strana 39 z 41